top of page

שיטת הג׳ירוטוניק | רוני פרי נדב - החופש לנוע

שיטת ה- ג׳ירוטוניק

ג׳ירוטוניק ג׳רוטוניק

שיטת ה- ג'ירוטוניק הוא שם השיטה אשר כוללת גם את ה- ג'ירוקנסיס.

ג'ירוטוניק – תרגול על מכשירים

ג'ירוקינסיס –תרגול ללא מכשירים על שרפרף, מזרן ובעמידה.

 

ייחודה של עבודת ה- ג'ירוטוניק טמון בתנועה מעגלית, ספירלית ותלת מימדית.

ה- ג'ירוטוניק משלבת בתוכה עקרונות מהקונדליני יוגה, שחייה, טאי-צ'י וריקוד.

 

תרגול על מכשירים – המכשירים הם מכשירים ייחודיים המגולפים בעץ ומאפשרים תנועה רב מימדית ורב מפרקית בה הגוף כולו נמצא בתנועה הרמונית.

 

מכשירי ה- ג’ירוטוניק מאפשרים תנועתיות רב מימדית תוך הפעלת מספר קבוצות שרירים ומפרקים בו זמנית המדמים את הצורך הפונקציונלי של גוף האדם של ייצוב מרכז הגוף לצורך ביצוע תנועות מורכבות, רב מפרקיות, רב מימדיות של האיברים הפריפריאלים כשהבסיס לכול תנועה הינו תנועתיות עמוד השדרה.

עמוד השדרה הוא הכוח המניע את הגוף וכל תנועה מתחילה ומסתיימת בו, כאשר נעשה שימוש נכון יותר בטווחי תנועה מלאים של עמוד השדרה יורד עומס גדול מהמפרקים הפריפריאלים ונלמד שימוש בשרירים העמוקים והמיצבים האחראים על היציבה ועל ריווח המפרקים תוך כדי תנועה לשמירה על בריאות השלד והשרירים גם יחד.


התוצאה – כל הגוף זז בהרמוניה דבר המביא להורדת עומסים, שכלול יכולת התנועה, עוררות למערכת העצבית והויסרלית. הדגש על תנועתיות עמוד השדרה בכול מישורי התנועה מביא למערכת שרירית מאוזנת התומכת את השלד בצורה הטובה ביותר.

מה נשיג באימון ה- ג’ירוטוניק

הקלה על כאבים, חזרה לטווחי תנועה מלאים לאחר פציעה או חוסר תנועתיו. אלסטיות, חיזוק והגמשה של הרקמות הרכות: שרירים, רצועות וגידים.

שיפור הקואורדינציה, חיזוק, עיצוב והארכת השרירים.

 

העבודה הריתמית וקצב הנשימה הייחודיים בזמן התרגול מאתגרים את מערכת העצבים, וממלאת בחמצן את כלי הדם.

התנועה הזורמת מהמרכז אל האיברים הפריפריאלים עוזרת לפתיחת ערוצי המרידיאנים והמערכת העיצבית.

למי מתאימה השיטה

למי מתאימה השיטה

לכל מי שרוצה לחוות תנועתיות מלאה, מהנה וכושר גופני תוך הנאה בתרגול זורם.

אנשי ספורט (אצנים, טריאתלטים, שחיינים וכו) ורקדנים הרוצים לשפר את טווחי
התנועה ולמקסם את יכולות הביצוע תוך ייעול וחיסכון באנרגיה ושכלול תנועתיות הגוף כולו. 
התרגול יעיל מאוד לחיזוק הגוף למניעת פציעות ושחיקה מתרגול אינטנסיבי של כול סוגי הספורט, התנועה והריקוד.

שיטת ה- ג'ירוטוניק מתאימה לטיפול ושיקום של כול סוגי הפציעות של
שלד-שריר ביניהן:

לסובלים מכאבי גב, ברכיים, צוואר וכתפיים.

לשיקום תנועתי במצבי בלט ופריצת דיסק בעמוד השדרה הלומברי (תחתון) והסרויקלי (צווארי), שיקום למצבים של שחיקת סחוס ולאחר החלפות מפרק ומגבלות תנועה שונות.

בגלל אופי העבודה הייחודי לריווח תנועתיות המפרקים השיטה יעילה מאוד במצבים של דלקות מפרקים, פיברומיאלגיה ומצבים ראומטולוגים שונים.

במצבים של קיבוע לאחר שבר, או שיקום וחזרה לטווחי תנועה מלאים.

 

השיטות יעילות מאוד עבור נשים בהריון להורדת עומסים מהגב התחתון והאגן,חיזוק חגורת הכתפיים ולשיקום אחרי לידה (גם מספר שנים אחרי)

לחיזוק שרירי רצפת האגן, איחוי של בקעים סרעפתיים, טבוריים ומפשעתיים.

שיקום וכאבים

שיקום תנועתי

בסטודיו רוני פרי, החופש לנוע, אנו מטפלים ומסייעים במקרים שיקומיים ובפתולוגיות שונות

בכול הנוגע לבעיות שילדיות, שריריות ועצביות.

"חשוב לנו שכול מי שמסיים שיעור בסטודיו ייצא במצב טוב יותר מכשהגיע ואנו מחוייבים לתת את כול הכלים, לעבודה בסטודיו ולהמשך התרגול גם בבית מתוך אמונה ששינוי יגיע כאשר האדם יהיה מגוייס ומחוייב לשינוי אותו הוא רוצה להשיג"

 

הרבה פעמים אנשים שעברו הליך שיקומי בסטודיו קוראים לי "קוסמת", אבל האמת היא שהגוף יודע לשקם את עצמו בצורה טובה ביותר אם רק ניתנים לו התנאים והסביבה לעשות זאת. אנו בסטודיו נותנים את כול הנידרש לגוף כדי שיוכל לשקם את התאים או הרקמה שנפגעו ובעזרת התמדה,מגע לשחרור הרקמות הרכות, תנועה נכונה להשבת האיזון השרירי והורדת העומסים מהשלד אנו משיגים בסטודיו תוצאות בלתי רגילות.

זוהי זכות גדולה וייעוד גדול לעזור לאנשים לחזור לאיכות חיים מלאה דרך הידע התנועתי הייחודי שיש בשיטת ה- ג'ירוטוניק.

שיקום תנועתי

ג’וליו הורבאת' נולד ב 1942 ברומניה. בילדותו התאמן בשחייה, בהתעמלות קרקע וחתירה. בגיל 19 החל ג’וליו להשתתף בשיעורי ריקוד, ובגיל 21 כבר היה לרקדן מקצועי בבלט הלאומי של רומניה. ב 1970 בזמן מסע הופעות באיטליה ערק ג’וליו למערב ונשאר במחנה פליטים במשך חצי שנה.

ג’וליו קיבל מקלט מדיני בארה”ב וכך הגיע לניו יורק. התקבל כרקדן באופרה של ניו יורק, הופיע כרקדן אורח במקומות שונים ורקד עם גדוליי הרקדנים בזמנו. במשך הזמן התקבל לבלט של יוסטון כרקדן מהשורה.
בזמן שרקד עם הלהקה נפצע וקרע את גיד אכילס, מה שהביא לסיום פתאומי של קריירת הריקוד שלו.

אחרי הפציעה חזר ג’וליו לניו-יורק והתחיל לתרגל יוגה. בתקופה זו חווה התנסות גופנית ואנרגטית מעמיקה,
על מנת להבין וללמוד עוד על החוויה הגופנית והאנרגטית שחווה עבר ג’וליו לאי סנט תומס באיי הבתולה והקדיש את מרבית זמנו ללימוד יוגה ומדיטציה.

בזמן שהותו באי יצר שיטת תנועה שנקראה תחילה “יוגה לרקדנים”. התנועה והשיטה הזו היא פרי תולדה של התפתחות החוויה הגופנית והאנרגטית שחווה ג’וליו, הוא שב לניו יורק בתחילת שנות ה 80, והחל ללמד את שיטתו “יוגה לרקדנים” במקומות שונים בניו יורק ובסטודיו שפתח  “White Cloud Studio”.

במשך הזמן ג’וליו פיתח ושיפר את השיטה ויצר פורמט שכל אחד יכול לבצע, בלי קשר לגיל, מצב גופני או בריאותי. הוא קרא לשיטה ג’ירוקינסיס (ג’ירו = מעגל ; קינסיס = תנועה). זוהי השיטה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

בנוסף פיתח ג’וליו את שיטת ה- ג’ירוטוניק ואת מכשירי ה- ג’ירוטוניק כשקימיים 5 מכשירים שונים לשיטה. שתי השיטות נלמדות בכ 58 מדינות ברחבי העולם, כשעוד ועוד מדריכים נוספים באים ללמוד את רזי השיטה.
ג’וליו הורבאט ממשיך ללמד קורסים ברחבי העולם, כשביוני 2011 ביקר בישראל, בכנס ה- ג’ירוטוניק בראשון באירגונה של המאסטרית רוני פרי. הכנס התקיים בקיבוץ צובה ליד ירושלים.

ג’וליו העביר סדנת נשימות בת יומיים, ויומיים נוספים של קורס הסמכת מורים ל- ג’ירוקינסיס. בכנס השתתפו כ 62 מורים מהארץ ומהעולם. במאי 2013 ביקר ג’וליו בפעם השניה בישראל והעביר את קורס ה Rejuvination בקיבוץ בית אורן שבכרמל.

 

לאתר ה- ג’ירוטוניק העולמי למידע נוסף וראיונות מצולמים עם ג'וליו לחץ כאן: www.gyrotonic.com

  • Roni_web social icons-10
  • Roni_web social icons-09
  • Roni_web social icons-11

כתובת: הנטקה 10, חיפה

טלפון במשרד: 076-541-0102

אימייל: lanua-studio@013net.net

תודה! ההודעה נשלחה ונחזור אליך בהקדם

bottom of page